Schneider Magnetic contactor 24VAC 15kW 1NO+1NC LC1D32B7
Nettó: 133.22
Schneider contactor
Rated coil voltage at AC (50 Hz): 24...24 V
Rated coil voltage at AC (60 Hz): 24...24 V
Operation voltage type: AC
Rated operating current Ie for AC-1, 400 V: 50 A
Rated operating current Ie for AC-3, 400 V: 32 A
Rated operating power for AC-3, 400 V : 15 kW
Rated operating power for Ie AC-4, 400 V: 7.50 kW
Number of auxiliary contacts, NO: 1
Connection method main circuit: screw
Expected delivery
1-2 working days
Nettó: 133.22
Data
Manufacturer:
Schneider
Tekercsfeszültség:
24 V
Névleges üzemi áram AC-3 400V esetén :
32 A
Névleges üzemi teljesítmény AC-3 400V esetén:
15 kW